Nasz doświadczony zespół stara się zawsze zapewnić profesjonalną pomoc każdej osobie i w każdej sytuacji, zawsze poszukując jak najlepszego rozwiązania.
Karol Wenus Adwokat
Adwokat. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, zdobywane w największych kancelariach w Polsce. Był współtwórcą i liderem kilkunastoosobowego zespołu procesowego zajmującego się postępowaniami cywilnymi, karnymi i administracyjnymi z zakresu umów kredytów i pożyczek. Specjalizuje się także w prawie karnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego gospodarczego oraz prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym.
Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, zdobywane w największych kancelariach w Polsce.
Przez kilka lat był liderem kilkunastoosobowego zespołu procesowego zajmującego się postępowaniami cywilnymi, karnymi i administracyjnymi z zakresu umów kredytów i pożyczek. Zespół pod jego nadzorem prowadził kilka tysięcy spraw sądowych i pozasądowych. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu podmiotów sektora finansowego.
W centrum jego zainteresowań zawodowych znajdują się również kwestie dotyczące postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Dotyczy to zarówno reprezentowania organów postępowania upadłościowego (syndyków), wierzycieli upadłego, jak i samych upadłych.
Specjalizuje się także w prawie karnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego gospodarczego, w tym reprezentowaniem interesów pokrzywdzonych. Reprezentując pokrzywdzonych uzyskał na ich rzecz obowiązki naprawienia szkody na łączną kwotę kilkudziesięciu milionów złotych.
Nieobca pozostaje mu także specyfika rynków finansowych – jest wiceprezesem Fundacji Invest Cuffs Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych. W strukturach Fundacji jest od samego jej powstania. Doradza również jednemu z największych w Polsce portali internetowych zajmujących się rynkami finansowymi oraz prowadzi programy w telewizji biznesowej Comparic24.TV.
W swojej praktyce zawodowej skupia się na poszukiwaniu nieszablonowych i nowatorskich rozwiązań dla każdego, nawet najtrudniejszego problemu prawnego.
Beata Lomperta Adwokat
Adwokat. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu procesów sądowych, w szczególności dotyczących spraw kredytów i pożyczek. W ramach dużego działu procesowego zajmującego się takimi sprawami, który współtworzyła od samego początku, odpowiadała m.in. za nadzór merytoryczny i koordynację kilkuset rozpraw sądowych na terenie całej Polski. Poza tym specjalizuje się głównie w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym.
Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w warszawskich kancelariach adwokackich.
Jej doświadczenie zawodowe koncentruje się głównie w obszarze prawa upadłościowego (obejmującego zarówno upadłość konsumencką jak i upadłość przedsiębiorców) oraz prawa restrukturyzacyjnego (w tym wyboru właściwego rodzaju postępowania zapewniającego najszybszą i najbardziej efektywną restrukturyzację). Reprezentuje Klientów w toku postępowań upadłościowych zarówno po stronie dłużnika, jak i wierzyciela.
Ostatnie lata swojej kariery zawodowej poświęciła głównie obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności z sektora bankowego i parabankowego.
Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu procesów sądowych, w szczególności dotyczących spraw kredytów i pożyczek. W ramach dużego działu procesowego, który współtworzyła od samego początku, odpowiadała m.in. za nadzór merytoryczny i koordynację kilkuset rozpraw sądowych na terenie całej Polski.
Specjalizuje się również w innych sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa karnego ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego gospodarczego, w tym reprezentowaniu osób pokrzywdzonych przestępstwami.
Zawsze dba o to, aby wszelkie pisma procesowe były nie tylko doskonałe merytorycznie, ale również estetyczne od strony wizualnej i językowej.
Agnieszka Zembek Adwokat
Adwokat. Specjalistka z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa zamówień publicznych oraz spraw dotyczących podziału majątku. Ze szczególną atencją podchodzi do spraw dotyczących kredytów i pożyczek. Swoją wiedzę w tym zakresie zdobywała prowadząc sprawy sądowe i pozasądowe, jak również nadzorując i koordynując pracę kilkunastuosobowego zespołu prawników.
Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doświadczanie zdobywała w Sądzie Okręgowym w Warszawie, na stanowisku asystenta sędziego, a także w warszawskich kancelariach adwokackich.
Zawodowo interesuje się kwestiami dotyczącymi zagadnień z zakresu prawa zamówień publicznych. Reprezentuje wykonawców zarówno w postępowaniach o udzielenie zamówienia jak i przed organami państwowymi (Krajowa Izba Odwoławcza) oraz sądami.
Specjalistka z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Z powodzeniem przeprowadziła wiele postępowań w sprawach rozwodowych, o alimenty, a także spraw opiekuńczych w tym również z wątkiem międzynarodowym.
Swoim klientom zapewnia wsparcie oraz reprezentację również w sprawach o podział majątku wspólnego małżonków, a także stwierdzenie nabycia oraz dział spadku.
Ze szczególną atencją podchodzi do spraw dotyczących kredytów i pożyczek. Swoją wiedzę w tym zakresie zdobywała prowadząc sprawy sądowe i pozasądowe, jak również nadzorując i koordynując pracę kilkunastuosobowego zespołu prawników.
W pracy adwokata najbardziej ceni porządek i skrupulatność. Z jej podejściem do wykonywania zawodu nie straszne są jej nawet dziesiątki tysięcy różnych dokumentów czy setki spraw prowadzonych jednocześnie.
Marta Plichta Prawnik
Prawnik. Doświadczenie zawodowe w ramach kancelariach adwokackich zdobywa nieprzerwanie od trzeciego roku studiów. Zajmowała się głównie sprawami cywilnymi (na wszystkich etapach zaawansowania), zwłaszcza dotyczącymi umów kredytów i pożyczek.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracę dyplomową z zakresu prawa karnego materialnego napisała pod kierunkiem prof. dr hab. Jarosława Majewskiego i obroniła ją na ocenę bardzo dobrą.
Wielokrotna stypendystka Rektora UKSW dla najlepszych studentów. W 2016 r. ukończyła szkolenie z zakresu sporządzania skargi konstytucyjnej organizowane przez Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Legislator WPiA UW. W roku akademickim 2018/2019 uczestniczyła w półrocznym seminarium „Prawo medyczne” współorganizowanym m.in. przez Wydawnictwo C.H.Beck.
W 2019 roku uzyskała pozytywny wynik z egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w dziale procesowym warszawskiej kancelarii adwokackiej, gdzie zajmowała się głównie sprawami cywilnymi (na różnym etapie zaawansowania), zwłaszcza dotyczącymi umów kredytów i pożyczek.
Interesuje także się sprawami gospodarczym, w szczególności z zakresu prawa bankowego oraz prawa upadłościowego.
Wykonując zawód prawnika koncertuje się na dogłębnej analizie problematyki, którą się zajmuje.